Loft – co to znaczy?

Zazwyczaj tym mianem określamy pomieszczenie, które najpierw użytkowano do celów przemysłowych, a następnie przerobiono na mieszkanie. Lofty uwielbiali niegdyś najsłynniejsi amerykańscy artyści z Andym Warholem na czele, ale i dziś postindustrialne wnętrza cieszą się ogromną popularnością. Ciebie również pociąga ta intrygująca surowość wykończenia, wielka przestrzeń czekająca tylko na zagospodarowanie w kreatywny sposób i wszechobecny minimalizm? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki artykuł, z którego dowiesz się czym dokładnie powinno charakteryzować się mieszkanie urządzone w stylu loftowym.

Jak wygląda typowy loft?

Mieszkanie miłośnika takich aranżacji będzie w stanie rozpoznać nawet osoba, która raczej nie interesuje się trendami wnętrzarskimi. Wystarczy spojrzeć na okna – te powinny być naprawdę ogromnych rozmiarów, tak aby móc wpuszczać do wnętrza odpowiednią ilość naturalnego światła słonecznego. Drugą oznaką, że mamy do czynienia z loftem, są wyjątkowo duże wymiary mieszkania i brak ścian wyznaczających poszczególne pomieszczenia, oczywiście za wyjątkiem łazienki. Jeżeli do tego tu i ówdzie ujrzymy odsłonięte rury, a w wystroju wnętrza dominować będą takie materiały, jak beton, cegła, stal oraz szło, możemy mieć już pewność: właśnie odwiedziliśmy cztery kąty osoby zakochanej w industrialnych aranżacjach wnętrz.

Dlaczego lofty są tak popularne?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jednych pociągają w nich duże, otwarte przestrzenie, które tak bardzo różnią się od ciasnych „mikroapartamentów” i pozwalają nareszcie odetchnąć pełną piersią. Innych kusi perspektywa zamieszkania w miejscu, które jest perfekcyjnie doświetlone – a to przecież korzystnie wpływa na samopoczucie domowników. Wiele osób zwraca także uwagę, że takie wnętrza są idealne do relaksu. Nie ma w nich bowiem żadnych zbędnych elementów, które mogłyby rozpraszać naszą uwagę i przeszkadzać w odpoczynku.

A gdzie kupić meble do loftu? Jak to gdzie, oczywiście na Moders.pl! Sprawdź asortyment naszego sklepu internetowego i zamów minimalistyczny stół, łóżko, szafę oraz wiele innych produktów, które idealnie będą się komponować z surowo wykończonymi ścianami i podłogami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *