Czy łóżko z palet jest wygodne

Są dostępne w bardzo niskiej cenie, dobrze wyglądają we wnętrzach minimalistycznych i industrialnych, łatwo też przenieść je z miejsca na miejsce. Łóżka z palet można bez większego problemu zmontować samodzielnie, a co bardziej wprawni majsterkowicze będą w stanie stworzyć meble o naprawdę ciekawym kształcie i wykończeniu. Zalet takiego rozwiązania jest całkiem sporo i w ostatnich latach mocno zyskuje na popularności – wiele osób rezygnuje z zakupów w salonie meblowym i samemu projektuje, a później zbija swoje miejsce do spania. Jednak, czy aby na pewno będzie ono w stanie zapewnić nam odpowiednią wygodę i tak potrzebny relaks po całym dniu pracy? Sprawdzamy to w dzisiejszym artykule!

Wygoda łóżka z palet pod lupą – czy własnoręcznie zbity mebel zadba o nasz komfort?

Przestańmy się oszukiwać! Wyposażenie wnętrz wykonane z takich materiałów może i w niektórych przypadkach posiada całkiem wysokie walory wizualne, ale na pewno nie zapewni nam właściwego komfortu i higieny snu. Sprawa jest prosta – paletę zaprojektowano do składowania i transportu towarów. Nawet jeżeli umieścimy na niej najlepszy, kupiony za grube tysiące złotych materac, nigdy nie będzie w stanie zastąpić prawdziwego łóżka. Mebel zaprojektowany przez specjalistów dysponujących wiedzą na temat ludzkiej anatomii będzie zdecydowanie wygodniejszy, choćby ze względu na fakt, że wyposażony jest w stelaż gwarantujący dobre dopasowanie materacu do ciała. Zamiast więc ryzykować na dłuższą metę zwyrodnienia kręgosłupa, wady postawy i bóle pleców, lepiej wydać nieco więcej pieniędzy na urządzenie sypialni i dobrze się wysypiać każdego dnia.

Czasochłonna pielęgnacja

Łóżko paletowe ze sztywnych desek wyprodukowanych zwykle z niskiej jakości drewna na pewno nie spełni też oczekiwań alergików. Takie meble trudno bowiem gruntowanie wyczyścić i odkurzyć, a do tego nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Już po krótkim czasie mogą zacząć więc niezbyt przyjemnie pachnieć, zwłaszcza jeżeli w pomieszczeniu, w którym się znajdzie, występuje dość wysoka wilgotność powietrza. W dłuższej perspektywie takie rozwiązanie okazuje się po prostu niepraktyczne.

Jeżeli potrzebne Ci łóżko minimalistyczne, ale dużo wygodniejsze od konstrukcji z palet, zamów proste w formie meble z litego drewna sosnowego lub dębowego. W atrakcyjnej cenie kupisz je w naszym sklepie online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *