Ekologiczne meble

Rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu znajdziemy już w niemal każdej branży — w lakierniach stosowane są farby o niskiej emisji gazów cieplarnianych, a przemysł opakowaniowy otwiera wciąż nowe linie do produkcji folii w pełni biodegradowalnych. W domach coraz częściej goszczą natomiast ekologiczne meble i to właśnie im poświęcony jest dzisiejszy tekst. Zastanawiasz się, z jakich materiałów się je wytwarza i czemu warto je kupować? Jeżeli tak, to ten artykuł powstał właśnie dla Ciebie!

Ekologiczne meble z drewna kontrolowanego FSC – klasyka skandynawskiego stylu

Surowcem przyjaznym dla środowiska jest m.in. drewno z certyfikatem Forest Stewardship Council. Kupując ekologiczne meble z litego drewna FSC, np. łóżka czy stoły, możesz mieć pewność, że materiał do ich wykonania pochodzi z lasów, które nie są nadmiernie eksploatowane. Surowiec pozyskiwany jest tam w sposób racjonalny – wycinka drzew nie prowadzi do poważnych ingerencji w naturalny ekosystem i nie zagraża siedliskom chronionych gatunków fauny i flory. W lasach FSC wolno ponadto tylko w bardzo ograniczonym stopniu stosować chemikalia.

Jeżeli wybierasz więc wysokiej jakości meble ekologiczne z tego surowca, przyczyniasz się do ochrony środowiska na wiele sposobów: pomagasz ograniczyć proces degradacji ekosystemów i nielegalnego wycinania lasów deszczowych, a także dokładasz swoją cegiełkę do utrzymania bioróżnorodności na Ziemi.

Rattan, hiacynt wodny i bambus – popularne materiały przyjazne naturze

Na rynku furorę robią też stoliki z hiacyntu wodnego, krzesła z rattanową wkładką oraz bambusowe klosze do lamp. Podczas produkcji tego rodzaju wyposażenia i mebli ekologicznych powstaje jedynie bardzo niewielki wkład węglowy – często elementy te wyplatane są ręcznie, a powierzchnie wykończone są za pomocą substancji otrzymanych w naturalny sposób. Jeżeli kochasz wnętrza urządzone w tchnącym pozytywną energią stylu boho, te produkty przypadną Ci do gustu.

Ekologiczne meble zarówno z drewna certyfikowanego FSC, jak i hiacyntu wodnego, bambusa i palmy rattanowej, znajdziesz w naszym sklepie online. Po prostu wpisz w wyszukiwarkę interesujący Cię materiał, a szybko przekonasz się, jak szeroką ofertę ma Moders!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *