Koszyk

Jakie łóżko na chory kręgosłup?

Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy przecież nie tylko od rodzaju dolegliwości, na które cierpisz, ale również od stopnia ich nasilenia, Twojego wieku czy preferowanej pozycji do spania. Dlatego zanim dobierzesz materac i łóżko na chory kręgosłup, zawsze warto skontaktować się najpierw ze specjalistą, który będzie potrafił trafnie zorganizować przyczynę bólu pleców. W naszym artykule zamieściliśmy jednak kilka ogólnych porad, które pozwolą Ci wybrać rozwiązanie dla zwiększenia komfortu snu oraz wypoczynku. Warto je uwzględnić podczas zakupów!

Czym kierować się przy doborze łóżka dla osoby z chorym kręgosłupem?

Kluczowe znaczenie ma tutaj oczywiście nie tyle konstrukcja samego mebla, co raczej materaca. Zarówno ten zbyt miękki, jak i zbyt twardy może przyczyniać się po pewnym czasie do powstawania trudnych do zniesienia dolegliwości bólowych, zwłaszcza w połączeniu z niezdrowym, siedzącym stylem życia i brakiem zalecanej dawki ruchu. Jeżeli ból lub nadmierne napięcie mięśni pojawia się u Ciebie od razu po przebudzeniu, bardzo możliwe, że rozwiązaniem Twojego problemu jest dobrany przez specjalistę materac do łóżka na chory kręgosłup.

My jesteśmy jednak zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć i proponujemy Ci szeroką gamę produktów, dzięki którym może Ci się udać uniknąć tego typu dolegliwości. Dobrym wyborem może być przykładowo piankowy materac dwustronny z 7 strefami twardości, które zapewniają optymalne podparcie dla każdej części Twojego ciała. Często wybieranym rozwiązaniem do łóżek na chory kręgosłup są również sprężynowe materace kieszeniowe z rdzeniem z termoelastycznej pianki Visco. Kupując je, zawsze należy pamiętać o odpowiednim dostosowaniu produktu do wagi użytkownika, tak aby uzyskać pożądany stopień odciążenia poszczególnych partii ciała.

Zmień niewygodne łóżko w oazę relaksu

Choroby kręgosłupa mogą brać się z tego, że przez lata decydujemy się na spanie w niewygodnej pozycji, gdyż nie mamy możliwości wymiany materaca. Jednak nawet najbardziej niewygodne podłoże można dostosować do własnych potrzeb z użyciem nowoczesnego materaca nawierzchniowego – to stosunkowo niedroga, łatwa w czyszczeniu nakładka, która pozwala sprawnie wyregulować twardość i wyrównać powierzchnię spania.

Jeżeli interesuje Cię zakup tego rodzaju produktów, zajrzyj do naszego sklepu online!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *