Koszyk

Styl loftowy

Choć już na pierwszy rzut oka mało sprawiają niezbyt przytulne wrażenie, wnętrza te znajdują z roku na rok co raz szersze grono miłośników w Polsce. Jeżeli i Ty uwielbiasz nowoczesny styl loftowy i chcesz się dowiedzieć na jego temat nieco więcej lub urządzasz akurat własne mieszkanie i potrzebujesz inspiracji, jesteś w dobrym miejscu. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się czym charakteryzują się tego typu aranżacje, na jakie meble warto w nich postawić i jaka kolorystyka będzie najlepszym wyborem.

Styl industrialny we wnętrzach – poznaj surowy minimalizm od najlepszej strony!

Skąd właściwie przywędrował do nas trend urządzenia mieszkania w taki sposób, by przypominało industrialną pracownię? Jego początku datuje się wprawdzie na przełom XIX i XX w., ale prawdziwy rozkwit adaptowania pomieszczeń fabrycznych na lokale mieszkalne nastąpił dopiero kilkadziesiąt lat później i już nie we Francji, a w USA. To wtedy stylowe lofty znalazły uznanie w oczach najwybitniejszych artystów, nie wyłączając samego Andy’ego Warhola.

W dzisiejszym wydaniu takie aranżacje wnętrz wyróżniają się naprawdę purystycznym wystrojem, są zwykle bardzo przestronne (znajdziemy w nich wysokie sufity i olbrzymie okna), a wśród stosowanych materiałów dominuje przede wszystkim goła cegła, beton, surowe drewno czy nielakierowana stal. Minimalizm widoczny jest również w doborze mebli i oświetlenia. Miłośnicy stylu loftowego stawiają na odsłonięte żarówki, meble są natomiast bardzo proste w formie, często mają metalowe nogi, a szczególną popularnością cieszą się produkty z świetnie widoczną strukturą litego drewna.

Kolorystyka wnętrz. Jakie barwy będą idealne?

Loftowe aranżacje uwielbiają wszystkie odcienie szarości. Ściany zwykle utrzymane są w jaśniejszym kolorze (co optycznie powiększa wnętrze), meble i podłogi z kolei w znacznie ciemniejszej barwie. Można dzięki temu osiągnąć bardzo estetyczny efekt wizualny, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się np. na gres imitujący beton.

Wysokiej jakości meble w stylu loftowym dostępne są w ofercie sklepu Moders. W asortymencie nie brakuje m.in. komód o purystycznym designie, pojemnych konsoli industrialnych z metalową ramą czy stolików kawowych wyposażonych w gruby blat z litego dębu. Odkryj wszystkie przygotowane przez nas propozycje i stwórz aranżację, której zazdrościć będą Ci dosłownie wszyscy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *