Krzesła na płozach – dlaczego mogą być lepsze niż klasyczne

Nie potrzeba wcale nierównej podłogi, by przy wstawaniu od stołu nogi siedziska nie pozwoliły nam płynnie odsunąć się i bezpiecznie odejść. Komu choć raz nie zdarzyło się bowiem, że krzesło z klasycznie prostymi lub skośnymi nogami poddało się siłom tarcia i zamiast dać się odsunąć, poderwało się do góry i zablokowało nam wyjście. Nie wspominając już o zmorze wszystkich rodziców – bujających się przy stole dzieciach. Jeśli szukasz więc do swojej jadalni mebli o nieszablonowym wyglądzie, rozwiązaniem problemu mogą być krzesła na płozach. Są one często lepsze niż klasyczne nie tylko pod kątem bezpieczeństwa. Choć na pierwszy rzut oka mogą nie wydawać się tak stabilne, jakie są w rzeczywistości.

Krzesła na płozach – miłość od pierwszego lub… drugiego wejrzenia

Oczywiście wiele osób przekonało się już, jak bezpieczne i wygodne w użytkowaniu są krzesła na płozach w porównaniu do tych na klasycznej podstawie. Z pewnością są jednak jeszcze ludzie, którym wydaje się, że można się na nich łatwo wywrócić. Gdy jednak choć raz będą mieli okazję na nich usiąść, już po chwili zmienią zdanie doceniając komfort, jaki zapewniają, i właśnie… stabilność. Tego typu siedziska są bowiem tak zaprojektowane, że trzeba się naprawdę mocno postarać, by je przewrócić. Poza tym, kto z nas nie zna i nie lubi jednego z najpopularniejszych bujanych foteli o takiej właśnie konstrukcji znanej szwedzkiej marki? Rozważając tego typu stelaż przy urządzaniu jadalni warto pamiętać też, że ze względu na jego specyfikę nie będzie on rysował podłogi, a także nie pozostawi wgniecionych kółek w dywanie lub wykładzinie.

Klasycznie eleganckie, industrialne lub w stylu glamour – różnorodność krzeseł na płozach

Projektanci mebli już dawno odkryli ich potencjał. Intrygująca forma stelaża zachęca bowiem do kreatywności, czego efektem są niezwykle ciekawe modele odchodzące często od utartych schematów. Obecnie znajdziemy więc wiele oryginalnych modeli na płozach wpisujących się w aktualne trendy wnętrzarskie. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy nic, co pasowałoby do bardziej klasycznych wnętrz. Wybór rozwiązań z tego typu stelażem jest naprawdę duży. Nie będziesz mieć więc żadnego problemu, by znaleźć model idealny do Twojej jadalni.

1 comments

  1. Muszę przyznać, że krzesło na płozach to bardzo niedoceniane rozwiązanie. Czytałam o nich w wielu miejscach, ale nigdy tak konkretnie i przekonująco. Moim zdaniem, w kontekście bezpieczeństwa dzieci, krzesła na płozach są prawdziwym przełomem. Kiedyś, będąc na wizycie u przyjaciół, doświadczyłam na własnej skórze, jak ich maluch bawił się przy stole na krześle na płozach. Żadne bujanie nie było w stanie przewrócić tego krzesła, a dzieciak bawił się wyśmienicie. Krzesła na płozach nie rysują podłogi i nie wgniatają dywanów. To duży plus, zwłaszcza dla osób, które cenią swoje podłogi i chcą uniknąć niepotrzebnych zniszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *