Łóżko z palet – czy jest wygodne, dlaczego warto?

Urządzając wnętrze domowe, dbamy nie tylko o to, by wybrane przez nas elementy wyposażenia wnętrz odpowiednio wypełniały swoje funkcje. Istotne jest dla nas również dopasowanie do siebie wszystkich mebli oraz oryginalny design w pomieszczeniach. W przypadku sypialni rozwiązanie, które obecnie cieszy się dużą popularnością wśród klientów, stanowi łóżko z palet. Od razu nasuwa się więc pytanie, czy jest wygodne i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Wygodne czy niewygodne?

Nie da się ukryć, że łóżko z palet stanowi sztywniejsze rozwiązanie niż jego tradycyjny odpowiednik, ale nie można mu odmówić wygody (zwłaszcza w przypadku osób lubiących twarde podłoże) – pod warunkiem odpowiedniego dopasowania materaca do potrzeb konkretnej osoby. Tylko w taki sposób można zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa w trakcie snu. Jeśli z kolei zdecydujesz się umieścić we wnętrzu mebla elastyczny stelaż, jeszcze bardziej podniesiesz komfort.

Łóżko z palet – zalety, które do Ciebie przemówią

Na pierwszym miejscu – ekologia! Palety świetnie się wpisują we współczesne trendy związane z troską o środowisko oraz ograniczaniem użycia sztucznych materiałów, ponieważ wykonuje się je w całości z naturalnego tworzywa – drewna. Co więcej, można spotkać (np. w naszym sklepie internetowym) modele łóżek wykonanych z materiałów posiadających certyfikat FSC oznaczającego pochodzenie z odpowiedzialnej gospodarki leśnej, co podnosi ekologiczności wyrobów. Najwyższy poziom ochrony środowiska – zapewniony!

Wśród zalet łóżek złożonych z palet wymienimy również możliwość samodzielnego wykonania – zaprojektowania i złożenia, a także wykończenia w sposób odpowiadający Twoim preferencjom (nawet bez doświadczenia w pracach DIY). Na pewno przemówi do Ciebie również niższa cena niż w przypadku mebli tradycyjnych, możliwość dostosowania pod względem kształtu nawet do nietypowego pomieszczenia oraz oryginalny design przyciągający wzrok. Czego więcej można chcieć od tego typu mebla wypoczynkowego?

Wykorzystanie drewna zapewniającego lekkość oraz surowy wygląd konstrukcji sprawia, że takie elementy wyposażenia świetnie dopasują się do wnętrz urządzonych w prostym i minimalistycznym stylu skandynawskim. Sprawdzają się również w pomieszczeniach w stylu rustykalnym lub industrialnym, podkreślając ich naturalny wygląd. Czy są to Twoje sposoby aranżacji? Jeśli tak, to zastanów się, czy łóżko paletowe z naszego sklepu online nie spełni Twoich oczekiwań!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *