Japandi – skandynawski minimalizm oraz japońska asceza

Opublikowano Dodaj komentarz

Wnętrze rustykalne, loftowe, industrialne, glamour… Sposobów na zaaranżowanie domowej, firmowej lub publicznej przestrzeni jest naprawdę mnóstwo i czasem ciężko jest się zdecydować na jeden z nich. Jeśli jednak nie przemawia do Ciebie żaden z najbardziej popularnych stylów, zainteresuj się tymi mniej znanymi, ale wciąż niezwykle ciekawymi. Za jeden z nich bez wątpienia należy uznać styl japandi, czerpiący inspirację do zaaranżowania pomieszczeń jednocześnie ze Skandynawii oraz Kraju Kwitnącej Wiśni.

Najlepsze cechy stylu skandynawskiego

Czym wyróżnia się styl japandi wśród innych, które można zauważyć na rynku? Charakterystyczne są dla niego cechy stanowiące podstawę dla lubujących się w skandynawskich klimatach. Wymienić należy wśród nich przede wszystkim minimalizm i prostotę, a także wykorzystywanie naturalnych tworzyw (przede wszystkim drewna) w sposób zapełniający funkcjonalność oraz wysoki poziom elegancji w pomieszczeniu. Jasne, pastelowe kolory zapewniają z kolei przytulność wnętrza, a duże przeszklenia przekładają się na optycznie powiększenie przestrzeni.

Japandi – czerpanie garściami z cech Japończyków

Umiłowanie prostoty i minimalizmu charakterystyczne dla Skandynawii rewelacyjnie uzupełnia przypisana Japonii asceza i rezygnacja z rzeczy zbędnych. W takich pomieszczeniach żadna rzecz nie znajdzie się przez przypadek, każda ma spełniać jakąś rolę, a także odznacza się przynależnym sobie miejscem, w którym odpowiednio komponuje się z innymi przedmiotami i dodatkami. Czerpiąc z tego kraju, japandi wprowadza do przestrzeni równowagę, spokój i harmonię – zgodnie z tradycyjną koncepcją z przypowieści o Yin i Yang – i zapewnia przemyślane urządzenie wnętrza, przekładające się na wysoką funkcjonalność i odpowiednie wrażenia estetyczne.

Przemawia do Ciebie japońsko-skandynawski duet? Nic w tym dziwnego! Połączenie minimalizmu oraz prostoty z poczuciem harmonii i spokoju to zdecydowanie rewelacyjny pomysł na to, by odpowiednio zaaranżować posiadaną przestrzeń, zapewniając w niej komfort przebywania i wykonywania codziennych czynności. Wybierz styl japandi i ciesz się efektem osiągniętym w pomieszczeniach domowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *