Aktualne trendy dekoracyjne – złoto, klasyczne niebieskie i czarno-białe dodatki

Opublikowano Dodaj komentarz

Aranżowanie mieszkania to nie bułka z masłem – przekonał się o tym każdy, kto kiedykolwiek przeglądał czasopisma wnętrzarskie, odwiedzał sklepy z meblami czy myślał nad tym, jakie elementy wyposażenia dobrać do konkretnego pomieszczenia domowego. Zróżnicowanie pod względem dostępnych propozycji może wręcz przyprawić niekiedy o zawrót głowy. Warto więc zorientować się, jakie są aktualne trendy dekoracyjne, by ułatwić sobie podejmowanie trudnych decyzji i zapewnić wyjątkowy efekt w swoim domu. W połowie 2021 roku królują połączenie złota i niebieskiego, a także klasyczne czarno-białe dodatki.

Połączenie złota i niebieskiego – klasyka dekoracji, która nie wychodzi z mody

Trend na to wyjątkowe połączenie pojawił się w 2020 roku i nigdzie się nie wybiera. Nic w tym dziwnego – złoto i klasyczny niebieski tworzą wyjątkowy nastrój we wnętrzach, wpływając relaksująco na domowników i gości, przez co są wciąż tak chętnie wybierane przez klientów. Delikatne i modne odcienie złota świetnie się uzupełniają z intensywnym niebieskim (zwłaszcza granatem), sprawiając, że zarówno elementy wyposażenia, jak i dodatki czy dekoracje (świeczniki, poduszki, naczynia) w tych kolorach prezentują się bardzo efektownie. Wrażenie elegancji i luksusu w Twoim domu – zapewnione!

Czarno-białe dodatki – trend dekoracyjny tworzący eleganckie wnętrze

Czarno-białe elementy są bardzo charakterystyczne dla prostego oraz minimalistycznego stylu skandynawskiego. Biel zapewnia jasność, przytulność oraz uczucie spokoju, a także wysoki stopień naturalności. Czarny kolor z kolei dodaje pomieszczeniu charakteru, znacząco je ożywiając i rzucając się w oczy z uwagi na kontrast. Myśląc o dekoracjach do swojego salonu, sypialni oraz przedpokoju, możesz zdecydować się na stół, dywan czy ozdoby do powieszenia na ścianie (ramki, obrazy) w tych dwóch klasycznych kolorach.

Połączenie złota oraz niebieskiego w odpowiadających Ci odcieniach, a także czarno-białe dodatki zapewnią możliwość zaaranżowania wnętrza w wyjątkowy sposób, zgodnie z najnowszymi trendami dekoracyjnymi. Zdecyduj się na takie rozwiązania, jeśli do Ciebie przemawiają klasyczne motywy, które nigdy nie wychodzą z mody i zależy Ci na elegancji oraz funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *