Stylowe miejsce do pracy w domu – jak urządzić

Opublikowano Dodaj komentarz

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi wykonuje obowiązki służbowe zdalnie, zwłaszcza w sytuacji, gdy potrzebują do tego jedynie komputera, biurka i wygodnego krzesła. To zjawisko powoduje, że pojawiają się pytania, w jaki sposób można urządzić stylowe miejsce do pracy w domu, by home office był przyjemnością i sprzyjał motywacji, a nie powodował bólów kręgosłupa, niemożności skupienia się czy rozdrażnienia.

Biurko z laptopem

Stylowe miejsce do pracy w domu – jak urządzić?

Przede wszystkim – w sposób pełni odpowiadający twojemu gustowi i poczuciu stylu, ale z naciskiem na wysoką użyteczność. Pomieszczenie, które ma sprzyjać pracy, musi przede wszystkim posiadać wszystkie niezbędne elementy wyposażenia – wygodny fotel lub krzesło (najlepiej dostosowany do potrzeb osób pracujących zdalnie, np. ze specjalnym nagłówkiem), duże biurko z blatem o odpowiedniej wysokości, dodatkowe regały w razie potrzeby. Niezbędne jest również właściwe oświetlenie danego miejsca, by wykonywanie obowiązków nie powodowało problemów ze wzrokiem (triada lampa sufitowa – lampa biurkowa – naturalne światło dzienne).

Nowoczesne biurko

Domowe biuro – królestwo skandynawskiego stylu

Nie da się ukryć, że minimalistyczny styl skandynawski świetnie sprawdza się w przypadku miejsc pracy w domu – prostota aranżacji gwarantuje możliwość skupienia się. Jednak również klasyczne, industrialne meble sprawdzą się doskonale, jeśli wolimy taki sposób urządzania wnętrz. Od razu wprawiają w poważny nastrój, budując motywację do wykonywania obowiązków. Warto poświęcić czas kolorom – beż, szarość, biel czy pastele to lepszy wybór dla takiego miejsca niż intensywne odcienie, które mogą niepotrzebnie rozpraszać i wydłużać czas poświęcany sprawom służbowym.

Biurko w stylu klasycznym

Umiejętność oddzielenia życia zawodowego od domowego jest bardzo ważna – zwłaszcza jeśli wszystkie czynności wykonuje się z prywatnej przestrzeni. Z tego powodu tak istotne jest wyodrębnienie oddzielnego pomieszczenia do pracy lub stworzenie przytulnego kącika w salonie, sypialni czy kuchni (w zależności od możliwości), a także urządzenie go we właściwy sposób. Wykorzystaj wymienione przez nas rady, by home office był dla ciebie w pełni satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *