Łazienka w stylu skandynawskim – aranżacje

Aranżacje tworzone przez naszych północnych sąsiadów najlepiej opisują dwa słowa: prostota i minimalizm. Oparcie się o te dwie charakterystyki pozwala stworzyć przestrzeń domową, w której spędzanie czasu staje się przyjemne i powoduje odpowiednie odczucia pod względem estetycznym. Należy o tym pamiętać przy projektowaniu każdej przestrzeni – także łazienka urządzona w stylu skandynawskim stanie się miejscem o walorach uspokajających i wyciszających. Pomoże w tym wykorzystanie jasnych barw oraz naturalnych materiałów, również charakterystycznych dla wystroju wnętrz krajów z półwyspu nad Bałtykiem.

Styl skandynawski – pochwała naturalności

Chcąc urządzić łazienkę w stylu skandynawskim, musisz sięgnąć po białe, beżowe i inne jasne odcienie oraz materiały takie jak kamień czy drewno – zachwycające swoim wyjątkowym wyglądem oraz wytrzymałością. Duńczycy, Norwedzy i Szwedzi stawiają również na ekologię, wykorzystując naturalne tworzywa i tkaniny w trakcie urządzania łazienki. Szczególnie lubią stylowe dodatki z wełny, lnu czy wikliny, które nadają ciepła nawet wnętrzu o surowym i chłodnym charakterze. Dobierając meble do pomieszczenia, trzymają się zasady minimalizmu i funkcjonalności.

Dobrze doświetlone pomieszczenie

Dla skandynawskiego designu bardzo istotne jest również światło. Jeśli stawiasz dom, zadbaj o to, by łazienka odznaczała się obecnością okien wpuszczających we właściwy sposób światło dzienne. W zwiększeniu tego efektu pozwolą ci również meble o połyskującej powierzchni oraz duże lustra, które dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenie. W przypadku bloków, w których nie ma możliwości zamontowania okien, świetnie sprawdzi się właściwy dobór lamp. W odpowiednio doświetlonej przestrzeni przyjemnie się spędza czas, leżąc w wannie po ciężkim dniu i zanurzając się w hobbistycznych aktywnościach.

Elegancka, funkcjonalna, przytulna łazienka? Taki efekt pozwoli ci osiągnąć wykonanie aranżacji w stylu skandynawskim. Zaufaj prostocie, minimalizmowi oraz wykorzystywaniu naturalnych materiałów – z nimi stworzysz przestrzeń, w której znajdziesz ukojenie w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *