Trendy wnętrzarskie 2021

Opublikowano Dodaj komentarz

Jeśli właśnie kupiłeś dom lub mieszkanie i jesteś na etapie jego urządzania lub zaplanowałeś sobie gruntowny remont dotychczasowej przestrzeni, na pewno zainteresuje cię kwestia tego, jakie rozwiązania w zakresie aranżacji są obecnie na topie. Trendy wnętrzarskie 2021 kontynuują modę z zeszłego roku na ekologiczne motywy i kolory, a także naturalne materiały, zwracając jednocześnie uwagę na to, że na pierwszym miejscu stawiamy spokój i harmonię – najważniejsze jest dla nas dobre samopoczucie w przestrzeni domowej.

Powrót do natury

Ekologia powoli już pochłania każdą dziedziną naszego życia – branża meblarska również się do niej od lat przekonuje. Tęsknota do natury, w dobie szybkiego życia nieustannie podłączonego do urządzeń elektronicznych i Internetu, widoczna jest w wykorzystywaniu kolorów charakterystycznych dla ziemi i natury jako podstawy – zieleni, brązu czy beżu. Stonowane kolory łączymy z dekoracyjnymi dodatkami w intensywnych barwach (szczególnie głębokim niebieskim), oraz ręcznie wykonanymi akcesoriami z ceramiki, co pozwala tworzyć naprawdę atrakcyjną przestrzeń domową.

O powrocie do flory i fauny świadczy również decydowanie się na użycie materiałów naturalnego pochodzenia – surowego drewna, bambusu, rattanu, wikliny w przypadku podstawowego wyposażenia domowego oraz drewna jako okładziny ściennej czy podłogowej. Wracamy również do lnu, ekologicznej skóry, szkła, terakoty czy kamienia, tworząc pomieszczenia w stylu rustykalnym, boho lub vintage.

Recykling również w modzie

Coraz głośniej mówi się o zrównoważonym designie, więc można się spodziewaj rozwoju również tego trendu wnętrzarskiego. Firmy będą oferować meble, akcesoria i inne produkty wykonane z przetworzonych materiałów (tzw. biotworzyw) oraz surowców szybko odnawialnych, które idealnie się sprawdzą zarówno w pomieszczeniach w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Wnętrza w 2021 to miejsce ucieczki przed światem – twój indywidualnie stworzony przytulny schron, w którym miło się spędza czas i czuje łączność z naturą dzięki użytym kolorom, wzorom oraz materiałom, a także zakupionym roślinom w doniczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *