Łóżka dla dzieci – jakie wybrać?

Opublikowano Dodaj komentarz

Jedną z najtrudniejszych decyzji, jaką musi podjąć każdy rodzic urządzający sypialnię dla malucha, jest kupno łóżka dziecięcego. Rozkładane, pojedyncze, piętrowe, z wbudowanym biurkiem, z dodatkowymi szufladami do przechowywania, a może rosnące z pociechą? Prezentujemy garść fachowych porad, które być może ułatwią Ci dokonanie wyboru.

Zacznij od… materiału

Zanim zdecydujesz, czy chcesz mebel piętrowy, z biurkiem czy dodatkowymi pojemnikami do przechowywania, określ rodzaj tworzywa, z jakiego ma być on wykonane. Obecnie zdecydowanie najbardziej popularne są drewniane łóżka dziecięce. Drewno to materiał wyjątkowo solidny, trwały, słowem taki, który posłuży maluchowi przez wiele lat. Przeglądając oferty zwróć uwagę na atesty – polecamy meble z certyfikatem FSC czy Nordic Ecolabel świadczące o tym, że przy ich wytwarzaniu spełniono surowe standardy produkcyjne. 

Niewielka przestrzeń i budżet to nie przeszkoda

Jeśli pokój Twojej córki czy syna ma dość ograniczony metraż, to najlepszym wyborem będą drewniane łóżka piętrowe z dodatkowym biurkiem i szufladami do przechowywania. Jest to praktyczne rozwiązanie pozwalające na komfortowe zagospodarowanie niewielkich pomieszczeń. Na piętrze znajdzie się wygodne miejsce do spania, a poniżej dużo przestrzeni na biurko do rysowania czy odrabiania lekcji. Każdej księżniczce spodoba się mebel o wyglądzie zamku, a małemu poszukiwaczowi przygód wersja z tekstylnymi zasłonami, umożliwiająca stworzenie przytulnego kącika do zabawy. Pamiętaj, by wybrać tylko taki mebel, który ma barierki zabezpieczające przed upadkiem! Drewniane łóżka dziecięce rozkładane z dodatkowymi szufladami do przechowywania to natomiast propozycja dla tych rodziców, którzy potrzebują więcej przestrzeni np. do magazynowania ubrań. Z kolei inwestycją na lata będzie kupno mebla rozsuwanego, rosnącego wraz z dzieckiem.


 

Rozkładane modele dwuosobowe

A jeśli w niewielkim pokoju musi się zmieścić rodzeństwo? Oczywiście rozwiązaniem może być kupno mebla piętrowego – warto przyjrzeć się zwłaszcza modelom z biurkiem – ale ciekawą propozycją są też niewątpliwie drewniane łóżka dziecięce rozkładane z dodatkowymi szufladami. Dzięki wysuwanym szufladom tworzy się miejsce do odpoczynku dla dwójki osób: jedna śpi na wyższym poziomie, druga ciut niżej. Rozkładana konstrukcja pozwala też na swobodne przenocowanie koleżanek i kolegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *