Dekoracje świąteczne, bożonarodzeniowe dla domu i mieszkania

Opublikowano Dodaj komentarz

Każdego dnia, przerzucając kolejną kartkę kalendarza widzisz, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Czas zatem pomyśleć o… dekoracjach świątecznych do domu i mieszkania! W tym roku wigilijne stoły i choinki będą zdobiły głównie metalowe dodatki w stylu industrialnym oraz rustykalnym.

Metal w natarciu

Główną cechą stylu industrialnego jest jego minimalizm. By ożywić takie wnętrze i nadać mu nieco bardziej świątecznego charakteru, należy umiejętnie dobrać dodatki, tak by podkreślały magiczną atmosferę, lecz jednocześnie nie zaburzały surowej estetyki dominującej w pomieszczeniu. Idealne dekoracje na Boże Narodzenie w stylu industrialnym będą wykonane z metalu, tworzywa charakterystycznego dla loftowych klimatów. Na jakie ozdoby postawić?

Ciekawą propozycją jest z pewnością świecznik z metalu w kształcie choinki, który wniesie do wnętrza dodatkowe ciepło. Można go wykorzystać jako dodatkową dekorację pomieszczenia, pięknie będzie się również prezentował w roli tradycyjnego drzewka, pod którym schowane zostaną prezenty. Warto przyjrzeć się również wykonanym z aluminium lampkom LED w kształcie gwiazdy – emitowane przez nie delikatne światło cudownie podkreśli klimat domu/mieszkania utrzymanego w stylu industrialnym. Z kolei by ocieplić wigilijny stół, można zaserwować potrawy na złotych talerzach lub też włożyć do wazonów w metalicznych kolorach kilka gałązek świerku – nowoczesna ozdoba świąteczna gotowa!Rustykalne drewno

Osobom, które wolą bardziej tradycyjne ozdoby, polecamy dekoracje świąteczne z drewna. Wyjątkowy wygląd tego naturalnego surowca chyba każdemu kojarzy się z ciepłem, przytulnością i rodzinną atmosferą. Drewniane ozdoby pasują praktycznie do każdego wnętrza, nie tylko tego utrzymanego w stylu rustykalnym, ale również domów i mieszkań industrialnych.

Jakie dekoracje świąteczne są modne w tym roku? Na pewno różnego rodzaju świeczniki i latarenki zdobione motywami gwiazdek, choinek czy przystrojone zimowymi aplikacjami z szyszek, gałązek sosnowych oraz bombek. Dużą popularnością cieszą się też drewniane świeczniki przypominające żłóbki. Niesłabnącym od wielu lat hitem wśród dodatków bożonarodzeniowych są też lampki LED w kształcie gwiazdek. Drewniane, rustykalne ozdoby będą w tym roku ponownie gościły także na choinkach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *