Łazienka w stylu industrialnym

Opublikowano 2 komentarze

Łazienka w stylu industrialnym nie jest zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy przestronnych, loftowych przestrzeni. Moda na industrialne wnętrza trwa nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat, dostosowując swoje oblicze do zmieniającej się rzeczywistości.

Styl industrialny to swoisty standard nowoczesnych wnętrz. Aranżacja łazienki w takim stylu możliwa jest również w mieszkaniu. Tradycyjnie kojarzony z wysokimi sufitami, pionowymi liniami, betonowymi lub ceglanymi ścianami, które dodatkowo podkreślały wysokie, duże okna i oszczędnością wyposażenia, miał podkreślać przede wszystkim surowość i prostotę aranżacji. Choć urządzenie łazienki loftowej w mieszkaniu normalnych rozmiarów jest dużo trudniejsze, to nie jest to niemożliwe. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić łazienkę, by przywodziła na myśl przestronne, lofotwe wnętrze, możesz skorzystać z dostępnego na rynku asortymentu dodatków w stylu industrialnym. Beton szlifowany zastosowany, zarówno w formie podłogi, jak i wielkoformatowych płytek naściennych, to absolutna podstawa takich aranżacji. Polerowany beton dodatkowo będzie odbijał światło, co optycznie powiększy całe pomieszczenie. Proste formy i jednolita kolorystyka, to kwintesencja stylu industrialnego.

Łazienka w stylu industrialnym – wysublimowana prostota

Loftowa łazienka, to pomieszczenie, w którym chłód polerowanego betonu możesz przełamać czernią lub ciepłym, żywym odcieniem naturalnego drewna. W sklepach wnętrzarskich, jak również w internecie, dostępne są meble industrialne Warszawa, które charakteryzują się maksymalną prostotą formy i elegancją. Tradycyjnie takie meble posiadają wyraźne, geometryczne kształty i minimalistyczne wykończenie.  Zazwyczaj są idealnym połączeniem dwóch całkowicie naturalnych materiałów, stali i drewna. Metalowa, prosta szafka z drewnianym, surowym blatem, będzie idealną oprawą do wysublimowanej umywalki w kształcie wielkiej, przezroczystej misy. Stara, drewniana drabina może służyć jako półka na ręczniki. Ciekawym rozwiązaniem będzie oświetlenie, proste w formie i oryginalne. Doskonałym dodatkiem okaże się naturalna zieleń. Takie połączenie urozmaici wystrój łazienki.

Industrialne dodatki – sposób na tanią metamorfozę łazienki

Oświetlenie łazienkowe jest ważnym elementem tworzącym fabryczny klimat wnętrza. Stylistyką nawiązuje do starych lamp magazynowych. Wyróżnia je prosta konstrukcja i surowy design – często posiadają odsłonięte żarówki. Łącząc taką ascetyczną w swojej formie lampę z ozdobną żarówką, otrzymasz ciekawy efekt wizualny, który wniesie nieco szaleństwa w uporządkowaną stylizację pomieszczenia. Dobrze prezentują się lampy nowoczesne w formie bańki czy diamentu, wykonane z giętej stali, które można zawiesić na kablu przypominającym łańcuch. Dodatki industrialne pozwolą Ci jeszcze bardziej podkreślić charakterystyczny styl pomieszczenia. Stylizowane na górnicze lampiony kinkiety, zawieszone obok prostego lustra wniosą nieco światła, a jednocześnie podkreślą fabryczną aranżację łazienki. Pseudo – zabytkowa armatura, jeszcze bardziej wzmocni ten efekt.

Styl industrialny to, nie tylko styl dla miłośników surowych pomieszczeń. To wnętrza posiadające oryginalny i nietuzinkowy klimat, który sprawia, że taka fabryczna stylistyka cieszy się niesłabnącą popularnością. To przede wszystkim wnętrza dla wyjątkowych indywidualistów, ceniących sobie niebanalną aranżację pomieszczeń.

 

 

 

2 komentarze do: “Łazienka w stylu industrialnym

  1. Idealne połączenia różnych styli. Marzy mi się łazienka w stylu industrialnym.

  2. Te łazienki na zdjęciach są cudowne <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *