Międzynarodowe targi mebli i wyposażenia wnętrz 2020 – triumf naturalnych materiałów

Opublikowano Dodaj komentarz

Odpowiedzią na pytanie, jakie materiały będą królowały w wystroju wnętrz były odbywające się w  Kolonii, w Niemczech, Międzynarodowe targi mebli i wyposażenia wnętrz 2020 – triumf naturalnych materiałów był tam niewątpliwy. To właśnie drewno, trawa morska czy naturalny kamień wiodły prym na tym wielkim wydarzeniu.

Międzynarodowe targi mebli i wyposażenia wnętrz 2020 – triumf naturalnych materiałów: drewno i kamień

Tegoroczne Międzynarodowe targi mebli i wyposażenia wnętrz w Kolonii, odbywające się w dniach 13-19 stycznia, zakończyły się wielkim sukcesem naturalnych materiałów i barw. Spośród licznych ekspozycji można było wyłuskać prawdziwe dzieła sztuki. Swoją popularność zawdzięczały one, nie tylko kreatywnym projektom i świetnemu wykonaniu, ale także doskonałym, naturalnym surowcom. Naturalność w wystroju wnętrz to trend, który pojawia się w aranżacjach już od kilku lat. Tym razem widać, jak bardzo stał się popularny. Meble drewniane z tego naturalnego surowca, poddanego tylko koniecznej obróbce, perfekcyjnie wpasowywały się w nowoczesne rozwiązania wnętrzarskie. Bardzo chętnie wykorzystywany był także naturalny kamień. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które można było zaobserwować w wybranych aranżacjach targowych, były meble rattanowe. Zaskoczyły one wielu odwiedzających, którym rattan kojarzy się najczęściej z meblami na taras lub do ogrodu. W licznych ekspozycjach wykorzystano także świetny i interesujący materiał, jakim jest trawa morska. Oczywiście wystrój wnętrz to, nie tylko meble, ale również akcesoria. Tym razem królowały wśród nich dodatki z naturalnej wełny. Surowiec, jakim jest naturalna wełna, pojawiał się m.in. w wielu akcentach wykończeniowych. Pominąć nie można także dominujących barw, które idealnie komponowały się z przedstawionymi wcześniej naturalnymi surowcami. Wszystko co stonowane, spokojne w barwach i związane z naturą zyskało ogromne zainteresowanie. Podłoga z desek drewnianych czy ściany w odcieniach szarości nie należały do rzadkości w projektach pokazywanych na poszczególnych stoiskach.

Sukces inspirujących Targów w Kolonii

Odbywające się co roku Międzynarodowe targi mebli i wyposażenia wnętrz w Kolonii stanowią źródło inspiracji dla projektantów, producentów i dekoratorów wnętrz. W tym roku ekspozycje były podziwiane przez około 128 000 odwiedzających, czyli aż o 3 000 więcej niż w zeszłym roku. Naturalne aranżacje wnętrz zachwycały, nie tylko miejscowych gości – około 50% uczestników Targów pochodziło spoza Niemiec (szczególnie z Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoch i Francji). W wydarzeniu brali udział znani projektanci wnętrz oraz przedstawiciele branży meblarskiej i największych domów handlowych z całej Europy. To właśnie ich ekspozycje oraz produkty zdecydowały o tym, że surowce, takie jak trawa morska oraz produkty typu meble rattanowe, zrobiły taką furorę wśród gości. W tym roku na Imm Cologne zastosowano także nowy podział ekspozycji. Pierwszą grupę stanowiły modne marki designerskie, które w wyznaczonej części prezentowały swoje najlepsze wyroby. Druga część była świetnym źródłem natchnienia w temacie, jak urządzić nowoczesne mieszkanie. Wyznaczono także specjalną strefę Smart Village, której projekty nawiązywały do inteligentnego wnętrza domu, prowadzącego do lepszego życia.

Z pewnością w wielu przyszłych aranżacjach będzie można zauważyć echo tegorocznych targów wnętrzarskich w Kolonii. Takie materiały, jak naturalny kamień lub dodatki z wełny naturalnej zaczną być bardzo trendy. Nieuniknione będzie także drewno w wystroju wnętrz, gdyż jego dominacja na Targach była bardzo wyraźna. To efekt wymiany pomysłów i doświadczeń, jaka miała miejsce w czasie tego wyjątkowego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *