Koszyk

W 2020 będą modne mocne kolory

W 2020 modne mocne kolory zdominują aranżacje wnętrz. A wszystko to za sprawą kilku nieoczywistych wyborów odcieni, które do tej pory stanowiły raczej dodatek do innych barw.

Millenial Pink, tak popularny w tym sezonie, właśnie stał się kolorem passe. Po okresie dominacji wyblakłych odcieni kolorów pastelowych, przyszła kolej na mocne, kolorystyczne uderzenie. Kolory farb 2020, to wybuchowa mieszanka intensywnych odcieni. Gorąca czerwień, mocny fiolet czy nawet czerń, wkraczają na salony. Energetyczny kolor stosowany z umiarem doda charakteru wszystkim pomieszczeniom. Intensywny kolor farby umieszczony na jednej ścianie, rozbudzi Cię w zimowe poranki i doda energii do działania na cały dzień.  Jeśli to za dużo, zainwestuj tylko w czerwone lub granatowe dodatki. Krwistoczerwone lub pomarańczowe poduszki w jasnym wnętrzu, wniosą nieco życia do całego wystroju. Zastosowane w monochromatycznym, białym pomieszczeniu, czy to w salonie, czy jako dodatek do ławy w kuchni, będą przyciągać wzrok wszystkich domowników.

W 2020 modne mocne kolory – energetyczne uderzenie

Modne kolory ścian w nadchodzącym sezonie, to także kontrasty. Mocny modry błękit, neonowa mięta, żółć kurkumy, cynamonowy brąz, śliwkowa purpura i chłodne szarości w tym szałwiowa. To najważniejsze kolorystyczne trendy nadchodzących miesięcy. Mocne kolory farb będą narzucać styl całemu wystrojowi. Lżejsze odcienie będą również mile widziane. Neo mint, to sposób na wprowadzenie lekkości i harmonii do wystroju pomieszczeń. Jako kolor neutralny nadaje się do tworzenia zarówno męskich, jak i kobiecych aranżacji. Dzięki swojej barwie przyciąga wzrok, nie przytłaczając jednak intensywnością. Zapewne tak, jak większość osób zastanawiasz się, czy taka zmiana kolorystyki, to tylko chwilowe odstępstwo od stałej gamy pastelowych barw, czy może jesteś właśnie świadkiem narodzin zupełnie nowego, oryginalnego trendu? Pomysł sprawdzi się na pewno w dużych kubaturach. Trudno sobie wyobrazić, czy zagra w małych kawalerkach. Czarna ściana może działać przytłaczająco w 20m²powierzchni.

Trendy paleta barw – intensywne kolory

Farby do ścian Warszawa w intensywnych kolorach najlepiej nadają się do przestronnych pomieszczeń. Zastosowane w kawalerce spowodują, że całość metrażu dodatkowo skurczy się wizualnie.  Użyte w otwartych wnętrzach loftowych mogą stanowić naturalny podział pomiędzy poszczególnymi strefami domu. Intensywne kolory ścian są doskonałym i przede wszystkim prostym sposobem na zmianę stylu panującego w danej przestrzeni. Możesz również ograniczyć się do dodatków w tych barwach. Fotel lub kanapa w kolorze kurkumy ciekawie uzupełni wnętrza retro. Chłodne szarości i śliwkowa purpura, wniosą ciekawy kontrast kolorystyczny do wnętrz w stylu industrialnym. Cynamonowy brąz może być uzupełnieniem pomieszczeń w piaskowych barwach. Warto postępować ostrożnie eksperymentując z tak mocnymi akcentami we wnętrzach, pamiętając, że ciemny kolor trudniej zamalować innym, gdy się już opatrzy.

Rok 2020 zapowiada się niezwykle kolorowo. Barwy będą głębokie i intensywne, połączenia zaskakujące a efekty energetyczne. To będzie wyjątkowy rok, w czasie którego będzie można całkowicie przearanżować swoją przestrzeń, tak by stała się miejscem, które codziennie daje energię do działania.

Wiecej o najmodniejszych kolorach ścian we wnętrzach przeczytacie we wpisie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *