Lastryko powraca na salony – sztuczny kamień we wnętrzach

Lastryko powraca na salony, bo moda podobnie, jak historia lubi się powtarzać. Najgorętsze i najbardziej nowatorskie trendy, w rzeczywistości są jedynie odświeżonym podejściem do przerobionego już tematu.

Lastryko, czyli sztuczny kamień, był niezwykle popularny w latach 80-tych, a dziś powraca na salony w odświeżonej formie. Szary beton i kamienne okruchy, to najpopularniejsza forma lastryka, która była wszechobecna w rzeczywistości końca XX wieku. Był to najczęściej wykorzystywany materiał na posadzki, parapety i schody, obecny w prawie każdym bloku. Choć kojarzony jest głównie z PRL-owską szarą i nudną rzeczywistością, to dzisiaj wraca w nowej odsłonie. To uniwersalny i trwały materiał, który doskonale sprawdzi się w aranżacjach każdego pomieszczenia. Szlifowane lastryko może być stosowane, zarówno we wnętrzach Twojego domu, jak i na zewnątrz. Zróżnicowana kolorystyka i zdobienia sprawiają, że jest coraz chętniej wykorzystywane.

Lastryko powraca na salony – eleganckie płytki na ścianę

Eleganckie płytki lastryko dostępne są w asortymencie każdego sklepu wnętrzarskiego. Stylistyką nawiązują do wzorów mozaiki, a użyte do wykonania oryginalnej posadzki, będą stanowić ozdobę każdego pomieszczenia. Nowoczesne lastryko ukazuje oblicze odświeżonej klasyki. Wyraziste barwy, konkretne wzory i duże możliwości zastosowania, sprawiają, że po płytki lastryko sięga coraz więcej osób. Mają zastosowanie zarówno w kuchni, w łazience, jak i w salonie, jako niebanalne uzupełnienie wystroju pomieszczenia. Jeśli wybierzesz płytki na ścianę o większych wzorach i klasycznej palecie kolorów, to w prosty i tani sposób otrzymasz łazienkę w stylu modernistycznym. Szlifowane lastryko doskonale będzie współgrać z wnętrzem industrialnym i nowoczesnym. Może zastąpić, nie tylko płytki na ścianę w kuchni, ale również w łazience.

Klasyka w nowej odsłonie – lastryko we wnętrzach

Dzisiejsze lastryko, to połączenie dobrej jakości materiałów z estetyczną stroną wizualną i bogatą kolorystyką. Doświadczeni w jego produkcji polscy producenci, szturmem zdobywają rynki zagraniczne. Rodzime aranżacje coraz częściej wykorzystują lastryko szlifowane jako element ozdobny ścian czy mebli kuchennych lub łazienkowych. Oryginalne blaty i podstawy stołów z lastryko, wprowadzają nieco szaleństwa do każdego uporządkowanego wnętrza. Interesująco wyglądają również lastryko schody wewnątrz i na zewnątrz budynku. Największą zaletą tego materiału jest jego odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Problemem mogą być jedynie wciąż nieco wyższe niż normalne ceny np.: płytek do łazienki lub kuchni, jednak stale rosnąca popularność tego materiału powoli pewnie zniweluje różnice w cenie.

Dostępność i z zróżnicowanie materiałów, jakie wykorzystywane są do produkcji lastryko, sprawia, że trend ten cieszy się coraz większą popularnością. Szlifowane lastryko, to sentymentalny powrót do przeszłości, zaprezentowany w nowej odsłonie. Oryginalne wykonanie i wysoka jakość produkcji, sprawiają, że lastryko odnajduje nowe zastosowanie we wnętrzach domów.

 

1 comments

  1. Szlifowane lastryko świetnie wygląda w nowoczesnych domach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *