Kreatywne pomysły na pokój dziecięcy

Opublikowano Dodaj komentarz

Pokoje dziecięce nie są przestrzenią, którą można łatwo urządzić. Aranżując takie wnętrze musisz wykorzystać wszystkie znane Ci kreatywne pomysły na pokój dziecięcy. A więc do dzieła!

Wystrój pokoju dziecięcego oprócz tego, że musi być dostosowany do potrzeb najmłodszych domowników, musi również stanowić kreatywną przestrzeń, która będzie stymulować umysł Twojego dziecka, rozwijając jednocześnie jego wyobraźnię. Pokój dziecięcy, to miejsce, w którym Twoja pociecha będzie przeżywać niezliczone przygody. Loty rakietami kosmicznymi, walki ze smokami, podróże balonem czy poduszkowym samolotem, to tylko niektóre z nich. Własny pokój dla najmłodszych jest miejscem, w którym zacierają się granice rzeczywistości i fantazji. Magia dekoracji, mebli dziecięcych, wzorów i faktur, uruchamia kreatywność dziecka, kształtuje jego wyobraźnię. Dla nieco starszych pokój dziecięcy, staje się miejscem, w którym, nie tylko odpoczywają, ale także przyjmują kolegów, czy też się uczą. Każdy pokój dziecięcy powinien zawierać pewne stałe elementy wyposażenia. Szafka na ubrania, łóżko, miejsce na zabawki a w starszym wieku biurko i miejsce do nauki.

Kreatywne pomysły na pokój dziecięcy – elementy wystroju

Wystrój pokoju dziecięcego możesz w łatwy sposób zamienić w kreatywną przestrzeń domu, jeśli jego ściany pomalujesz farbą tablicową, która pozwoli Twojemu maluchowi bezkarnie realizować swoje artystyczne zapędy. Dobrym pomysłem jest także obicie ścian korkową wykładziną. Cały pokój będzie galerią, w której Twoja pociecha będzie mogła prezentować swe dzieła. Wybierając wystrój pokoju dziecięcego kieruj się jedną zasadą. Tutaj rządzi kolor. Barwne poduszki, kolorowe zasłony, puchate dywaniki, pudełka na zabawki, powinny podkreślać wystrój pokoju dziecięcego. Żywe i ciepłe kolory pozytywnie wpływać będą na nastrój Twojej pociechy, unikaj jednak zbyt kontrastowych połączeń. Kontrasty, które są przyjazne dla Twojego oka, mogą być zbyt intensywne dla najmłodszych członków Twojej rodziny. Wybierając meble do pokoju dziecięcego stawiaj na proste formy. Dziecięce meble kompletuj tak, by można było przy ich pomocy wyznaczyć strefy użytkowe w pokoju dziecięcym.

 

Pokój dziecięcy – magia mebli

Urządzając pokój pociechy, kieruj się tym, co lubi Twoje dziecko. Samochody, zwierzęta czy bajkowe księżniczki. Odpowiednio dobrane dodatki i meble dziecięce, sprawią, że będą one towarzyszyć maluchowi cały czas. Meble do pokoju dziecięcego muszą być funkcjonalne i bezpieczne. Dobrze sprawdzą się solidne, drewniane. Odpowiednio pomalowane komody, regały i szafki, będą doskonałym uzupełnieniem pokoju każdego malucha. Możesz też wybrać meble, które będą rosły razem z Twoim dzieckiem. Łóżeczko dla niemowlaka, łatwo może stać się wygodnym posłaniem dla kilkulatka. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele kolekcji mebli tego rodzaju. Najważniejszym meblem pokoju dziecięcego jest łóżko. Może być fantazyjnym posłaniem małej księżniczki, która pod pastelowym baldachimem odpoczywać będzie po trudach całego dnia zabawy. Łóżko w kształcie samochodu, będzie miejscem, w którym mały rajdowiec będzie co noc odnosić kolejne, spektakularne zwycięstwa. Odpowiednio dobrane, będzie stanowiło centralny punkt pokoju dziecięcego.

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. Jednak odpowiednio dobrane meble i dodatki sprawią, że stanie się miejscem, w którym Twoja pociecha chętnie będzie spędzać z Tobą czas. Powinna to być  przestrzeń odpoczynku i rozwoju, która zmienia się wraz z Twoim dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *