Do jakiego wnętrza styl loftowy?

Opublikowano Dodaj komentarz

Planujesz odświeżenie wystroju swojego domu? Lubisz nieoczekiwane aranżacje i zastanawiasz się do jakiego wnętrza styl loftowy byłby najodpowiedniejszym wyborem? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi.

Styl loftowy staje się coraz bardziej popularny, choć aranżacje oparte na minimalistycznych stylizacjach, eksponujących surowość otoczenia, stały się modne już w latach 60-tych XX wieku. Na pierwszy rzut oka styl ten może wydawać się surowy i nieprzyjemny w odbiorze, ale przy lepszym poznaniu zyskuje w oczach każdego odbiorcy. Jest doskonałym wyborem dla każdego, kto lubi niebanalne aranżacje o ekstrawaganckim charakterze. Jeśli chcesz urządzić wnętrze w stylu loftowym, pamiętaj o jednej zasadzie. Taki styl lubi otwartą przestrzeń. Mieszkanie loftowe jest przeważnie duże, pełne światła, wchodzącego przez duże okna. Całość aranżacji mocno nawiązuje do stylu industrialnego. Wybierając dodatki stawiaj na te wykonane z metalu, szkła, aluminium, drewna i tworzyw sztucznych. Lampy loftowe, najlepiej stylizowane na fabryczne, powinny być duże, dające jasne światło. Meble zaś warto, by wyglądały na takie z historią, by mogły odpowiednio dopełnić całość stylizacji. Styl loftowy nazywany również stylem industrialnym, to ciekawe rozwiązanie dla aranżacyjnych łowców przygód.

Do jakiego wnętrza styl loftowy? – charakterystyka stylu

Mieszkanie loftowe musi spełniać pewne konkretne wymagania. Styl loftowy najbardziej będzie pasował do wysokich pomieszczeń, w których sufity są nieco wyżej położone niż w standardowym budownictwie. Powinno również posiadać duże okna oraz możliwość stworzenia pomieszczeń na planie otwartym i na dwóch poziomach. Na podłodze dobrze wyglądać będzie przemysłowy parkiet. Możesz również pozostawić surową, betonową wylewkę. Przy odpowiednim zabezpieczeniu będzie służyć Ci przez długie lata. Styl loftowy charakteryzuje się obecnością surowych cegieł lub żywego betonu na ścianach a meble loftowe często wykonane są z materiałów z recyklingu np.: z euro palet czy ze starego drewna. Aranżując wnętrze industrialne, możesz przy pomocy takich mebli wyznaczyć strefy funkcyjne pomieszczenia. Stolik wykonany ze starego silnika w połączeniu z prostą formą kanapy, utworzą miejsce relaksu dla całej rodziny. Widoczne instalacje elektryczne czy hydrauliczne, niewykończone granice między tynkiem a murem czy antresole, także są typowymi elementami takich aranżacji.

Styl loftowy – surowe wykończenie

Styl industrialny – loftowy nie lubi konwencji. Jeśli chcesz, do industrialnego wnętrza możesz wprowadzić elementy wykonane w innych stylizacjach. Pierwotnie styl loftowy, był stylem nowojorskiej bohemy, kolorowych ptaków, artystycznych dusz, przestrzenią, gdzie jedyną regułą był brak reguł. Jeśli lubisz dodatki w stylu klasycznym, albo glamour, to śmiało możesz wykorzystać je w takiej aranżacji. Wprowadzą ciekawe kontrasty, pewien aranżacyjny dysonans, dodający Twojej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Możesz pójść również w drugą stronę tej aranżacji i stworzyć przestrzeń totalnie industrialną. Stare deski z odzysku i stal stworzą niepowtarzalne meble industrialne. Tak wykonane wyposażenie wnętrza przyciągnie spojrzenie każdego z gości. W sprzedaży są metalowe szafki, wzorowane na fabryczne, które doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie strefy kuchennej. Charakterystyczne duże, solidne lampy doskonale odnajdą się w takiej przestrzeni. Odpowiednim rozwiązaniem będą również stare elementy maszyn, które mogą odnaleźć nowe zastosowanie, na przykład jako nogi do drewnianego stołu. Styl industrialny jest trendy, więc dostępność mebli loftowych jest satysfakcjonująca.

Moda na styl industrialny powraca co kilka sezonów, wciąż ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem. Styl loftowy to doskonały wybór dla miłośników przestrzeni i oryginalnych wnętrz o niekonwencjonalnej architekturze oraz dla indywidualistów, dla których takie aranżacje są możliwością wyrażenia siebie, stworzenia niebanalnej i funkcjonalnej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *