Akcenty roślinne w aranżacji wnętrz

Opublikowano Dodaj komentarz

Akcenty roślinne w aranżacji wnętrz wykorzystywane są od dawna. W ostatniej dekadzie coraz popularniejszy staje się styl, w którym akcenty roślinne grają kluczową rolę, a rośliny w doniczkach tworzą żywe dekoracje.

Styl botaniczny narodził się w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Jego twórcą był dekorator wnętrz i scenograf Dan Loper. Jako pierwszy wprowadził do aranżacji klimat równikowej puszczy i sprawił, że dodatki roślinne na stałe zagościły w domowych wnętrzach. Motywy tropikalne dobrze komponują się z drewnianymi meblami. Do wnętrza możesz wprowadzić je pod postacią tekstyliów z roślinnymi nadrukami. Styl ten wprowadza roślinne dodatki do wnętrz, pod postacią roślin doniczkowych, takich jak paprocie, monstery czy egzotyczne bananowce. Rośliny w pomieszczeniach w połączeniu z odpowiednimi meblami i dodatkami, sprowadzą dżunglę do Twojego domu. Styl botaniczny, to przemyślane otaczanie się roślinami i motywami roślinnymi. Nie wystarczy jednak, że na parapecie ustawisz kilka doniczek. Musisz pokreślić ilość i różnorodność roślin. Miksuj proporcje i kolory roślinnych dekoracji. Ustawiaj je w zaskakujących miejscach.

Akcenty roślinne w aranżacji wnętrz – miejska dżungla

Rośliny w doniczkach umieszczone na podwieszanych półkach będą stanowić ciekawy element dekoracji ścian.  Ustawione na podłodze, regale lub stole, stworzą wrażenie pięter roślinności, dodatkowo podkreślających botaniczną stylizację. Miejska dżungla, to, nie tylko żywa roślinność. To również roślinne dodatki do wnętrz. Coraz modniejsze stają się tapety z motywami roślinnymi. Wykorzystane w pomieszczeniach z prostymi meblami i jasnymi ścianami, wprowadzają element ożywienia i świeżości. Równie popularne są plakaty, przedstawiające liście różnych roślin. Jeśli zestawisz kilka plakatów z różnymi roślinami, uzyskasz oryginalną botaniczną galerię ścienną. Tworząc swoją własną aranżację, wykorzystuj zróżnicowane tekstylia. Dekoracyjne poduszki, pledy czy pościel z motywami roślinnymi, w łatwy sposób uzupełnią Twoją botaniczną aranżację. Zieleń w pomieszczeniach, stanowi punkt wyjściowy tego rodzaju stylizacji.

Styl botaniczny – roślinne dodatki do wnętrz

Styl botaniczny wymaga odpowiedniej aranżacji. Rośliny w doniczkach lubią towarzystwo naturalnych materiałów. Jasne drewno, wiklina, trawa morska, len czy bawełna, to surowce, które w połączeniu z botanicznymi motywami, stworzą ciekawe kompozycje. Interesującym rozwiązanie jest także zestawienie zieleni stylu botanicznego i bieli. Białe ściany będą dobrym tłem dla wszechobecnej roślinności, czy to w postaci roślin w doniczkach, czy też roślinnych nadruków np.: na tapicerce sofy. Pomaluj ściany na nieco ciemniejszy kolor, a cała stylizacja zyska nieco głębi. Motywy roślinne naniesione na serwety i obrusy, będą ciekawym elementem kolorystycznym, ożywiającym sterylne, jasne wnętrza. Styl botaniczny w postaci niewielkich dodatków, będzie pasował również do marynistycznych aranżacji. Błękit ścian podkreślą niewielkie roślinne dekoracje, a dodatki roślinne pozwolą stworzyć doskonałe miejsce relaksu i odpoczynku. Stawiaj na rośliny w pomieszczeniach.

Botaniczne aranżacje pomieszczeń zdobywają coraz liczniejszą rzeszę zwolenników. Dzięki florystycznym motywom idealnie wpisują się w każdą stylistykę i porę roku. W lecie podkreślają soczyste barwy natury, w zimie budują pozytywny nastrój i dodają energii wszystkim domownikom. Styl botaniczny na dobre zadomowił się w aranżacjach wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *