Modne oświetlenie domu, trendy na najbliższy rok

Opublikowano Dodaj komentarz

Oświetlenie domu i mieszkania musi być przede wszystkim funkcjonalne, ale ważne też jest, żeby było również stylowe. Modne oświetlenie w pomieszczeniach domowych łączy w sobie te dwie funkcje.

Trendy w oświetleniu mieszkań zmieniają się równie często, co te obowiązujące w modzie czy aranżacji wnętrz. Zmieniają się rodzaje oświetlenia, materiały, z jakich je wykonano, style, w jakich są stosowane. To co w poprzednim sezonie było passe, w obecnym znów może być trendy. Dobre oświetlenie w pomieszczeniu zależy głównie od tego, jaką funkcję pełni ta przestrzeń. Wybierając oświetlenie do sypialni, możesz zrezygnować z intensywnego, górnego światła. Takiego rodzaju oświetlenie wprowadzałoby tylko niepotrzebne rozdrażnienie do tego, mającego przynosić spokój, pomieszczenia. Z powodzeniem zastąpią je modne kinkiety i nowoczesne lampy, które tworząc rozproszone punkty świetlne, wprowadzą nieco przytulności, pomagając jednocześnie wyeksponować dekoracyjne elementy pomieszczenia. Oświetlenie salonu i jadalni wymaga różnego rodzaju źródeł światła. W jadalni urządzonej w oryginalnym stylu, dobrze sprawdzi się nowoczesna lampa wisząca, typu wędka, która zamontowana na długim regulowanym pałąku może również stanowić oświetlenie strefy relaksu z kanapą i fotelami.

Modne oświetlenie w pomieszczeniach – funkcjonalny podział

Oświetlenie w pomieszczeniu, takim jak salon musi być na tyle intensywne, żeby nie panował w nim półmrok, ale nie może być zbyt mocne. Modne oświetlenie salonu może składać się z lamp podłogowych, nowoczesnych lamp stojących lub kinkietów z regulowanymi ramionami. Powinno budować atmosferę przytulności i relaksu. Ciekawą propozycją są nowoczesne lampy, które swoją formą bardziej przypominają dzieło sztuki niż sprzęt użytkowy. Ultranowoczesny salon możesz oświetlić, wykorzystując małe reflektorki, zamontowane bezpośrednio na suficie lub na ścianach. Wybierając modne oświetlenie w kuchni, pamiętaj, że w tym pomieszczeniu musi być przede wszystkim jasno. Nowoczesna kuchnia wymaga również zróżnicowanego oświetlenia. Oświetlenie główne, dobre światło na blaty robocze oraz punkty świetlne, podkreślające wystrój wnętrza, to podstawa każdej kuchni. Modne lampy w formie rampy świetlnej idealnie rozjaśnią miejsce pracy. Rolę punktów świetlnych nad strefami roboczymi w kuchni mogą pełnić klasyczne świetlówki lub oświetlenie halogenowe.

Oświetlenie w pomieszczeniach – modne lampy

Modne oświetlenie łazienki może stanowić wyzwanie dla każdego dekoratora wnętrz. Musi spełniać kilka funkcji, nie tracąc jednocześnie swego znaczenia jako ozdoba wnętrza. Do oświetlenia strefy przy lustrze, możesz wykorzystać małe reflektorki, tworząc świetlne punkty, które pomogą w tworzeniu uczesań, makijażu czy w precyzyjnym goleniu. Możesz również skorzystać z opcji 2w1 i zainstalować lustro z wbudowanym oświetleniem. Nietuzinkowym pomysłem, jaki wzbogaci aranżację łazienki w stylu hollywoodzkim jest montaż lustra oprawionego w gołe żarówki o ciepłej barwie. Taka stylizacja dość często pojawia się w filmach, a zastosowana w Twoim łazienkowym wnętrzu wprowadzi nieco hollywoodzkiego blichtru. Listwy ledowe, zamontowane pod szafkami będą pełnić funkcję ozdobną i funkcjonalną. Industrialną łazienkę, oświetlą nowoczesne lampy z drucianymi kloszami, a nowoczesne kinkiety uzupełnią boczne oświetlenie pomieszczenia. Neutralną kolorystycznie łazienkę ożywią kolorowe punkty świetlne. Jeśli wolisz nie eksperymentować z barwą oświetlenia, możesz wybrać nowoczesne lampy, które wzbogacają aranżację swoją formą. Będą pasować również do łazienki urządzonej w stylu glamour.

Nowoczesne oświetlenie zachwyca niepowtarzalnym designem. Skupia uwagę gości, tworząc niebanalny charakter wnętrz. Dzięki swym zróżnicowanym formom dopełni każda aranżację pomieszczeń, które staną się dzięki niej unikatowe i niepowtarzalne. Pozwoli rozjaśnić stylizację, nadając jej cech przytulności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *