Salon w monochromatycznej bieli

Opublikowano Dodaj komentarz

Salon w monochromatycznej bieli, to coraz bardziej popularna aranżacja wnętrz. Zarówno tych nowoczesnych, jak i tych, urządzonych w bardziej klasycznych stylach. Biały kolor wnętrza salonu kojarzy się z czystością i świeżością i wcale nie musi być nudny.

Biel to jedna z nielicznych barw, które tworzą udane monochromatyczne aranżacje. Jeśli chcesz stworzyć salon, który będzie zachęcał do odpoczynku, to zastosowanie bieli będzie dobrym wyborem. Biały kolor wnętrza salonu, to aranżacja dobrze odnajdująca się w nowocześnie urządzonym pomieszczeniu. Nowoczesny salon, to miejsce, w którym ilość mebli została ograniczona do niezbędnego minimum, w niektórych przypadkach ocierając się wręcz o industrialną sterylność. Minimalizm we wnętrzu, to nie tylko ograniczenie ilości mebli, ale także ich formy. Proste linie, rożne faktury i monochromatyczny kolor. Jeśli chcesz wprowadzić element nowoczesności do swoich wnętrz i zastanawiasz się jaki kolor w salonie pasowałby najbardziej, to biel jest wyborem właśnie dla Ciebie. Biały kolor może pojawić się na ścianach, zasłonach czy też jako kolor mebli. Zastosuj różne faktury i odcienie bieli, a wnętrze nie będzie wydawało się sterylne ani monotonne.

Salon w monochromatycznej bieli, czyli nowoczesny design

Planując aranżację białego salonu, zastanów się czy chcesz stworzyć wnętrze, gdzie biel będzie dominującym kolorem, którego surowość przełamywać będą faktury zastosowanych materiałów. Jeśli tak, to tworząc swoją aranżację, zacznij od wyboru podłogi. Ciekawym pomysłem będzie zastosowanie dużych, białych płytek ceramicznych, które w połączeniu z białym, puchatym dywanem, stworzą wrażenie przytulności. Korzystaj z wielu odcieni bieli, różniących się nasyceniem i czystością barwy. Biały kolor ścian w salonie, straci nieco ze swej surowości, jeśli powiesisz na nich rodzinne zdjęcia w białych, drewnianych ramkach. Monochromatyczny kolor wnętrza salonu nie ogranicza wyboru faktur, jakie w nim zastosujesz. Zestawiaj powierzchnie gładkie z tymi o chropowatej strukturze. Jeśli dodatkowo zróżnicujesz ich nasycenie, stworzą ciekawą kompozycję kolorystyczną w Twoim salonie. Na białym stoliku, możesz ustawić białą ażurową paterę na owoce, a na krzesłach i na kanapie położyć puchate, białe poduszki. Dobrym uzupełnieniem tej stylizacji będzie biały włochaty puf w formie wygodnego podnóżka, ustawiony obok kanapy.

Monochromatyczny salon – różne faktury materiałów

Biały kolor stanowi fundament wielu stylów aranżacyjnych, takich jak marynistyczny, minimalistyczny, rustykalny czy skandynawski. Urządzając monochromatyczny salon, baw się, zarówno fakturami jak i połyskliwością bieli. Miksuj to, co błyszczące z tym, co matowe. Matowe powierzchnie pochłaniają promienie słoneczne, przez co ich barwa wydaje się ciemniejsza. Połyskliwe odwrotnie, odbijając światło rozjaśniają pomieszczenie. Biały kolor ścian w salonie, nie oznacza, że ściana nie może być matowa albo o strukturze baranka. Biały, drewniany regał czy szafkę, pomalowaną matową farbą, możesz ustawić tuż obok stolika z lśniącym, białym blatem. Lampy również mogą mieć abażury o różnym stopniu białej połyskliwości. Kinkiety i lampy wiszące mogą być wykonane z błyszczącego, lakierowanego metalu i posiadać, tak jak stojące, matowe lub półmatowe, białe abażury. Kolor wnętrza salonu mogą podkreślać kontrastujące ze sobą formy białych mebli. Kredensy i regały o prostych, ostrych krawędziach, możesz zestawić z meblami o owalnych kształtach. Okrągłe stoliki, krzesła, pufy czy nawet wazony, będą wyglądać interesująco w tak zróżnicowanej aranżacji.

Biel sprawdza się w różnych stylach aranżacji wnętrz. W zależności od Twojej pomysłowości, biały salon może być wnętrzem delikatnym i subtelnym lub surowym, wręcz sterylnym. Najważniejsze jednak by był miejscem, w którym będziesz miło spędzać swój czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *