Jak urządzić mieszkanie w stylu retro

Opublikowano Dodaj komentarz

Meble retro nawiązują do wzornictwa poprzedniego wieku. Głównie do stylistyki, panującej w Stanach Zjednoczonych w latach 50-tych i 60-tych. Polskie meble retro charakteryzują się bardziej praktycznym designem, stylistyką nawiązując do wzornictwa bloku wschodniego. Dziś meble retro znowu zdobywają serca kolejnych pokoleń użytkowników.

Meble retro wracają do łask. Są idealnym wyborem dla osób, które urządzając swoje wnętrza, chcą łączyć tradycyjne dekoracje i nowoczesny look. Styl retro można dopasować do każdego rodzaju wnętrza. Równie dobrze sprawdzi się we pomieszczeniach przedwojennych kamienic, jak i w nowoczesnych mieszkaniach.  Meble w stylu retro, to klasyczne podejście do aranżacji, w odświeżonej formie. Planując nowy design wnętrz w stylu retro warto wykorzystać meble drewniane, najlepiej tapicerowane. Stolik wykonany z fornirowanego drewna czy szafka o zaokrąglonych kształtach, ustawione w pokoju, wprowadzą nietuzinkowy element tradycyjności, nawiązujący do czasów PRL-U. Ponieważ w większości meble retro są dosyć masywne w swojej formie, aranżując przy ich użyciu wnętrza, trzeba uważać, by nie popaść w przesadę.

Meble retro, skarby zapomnianej epoki

 

Jeśli posiadasz przestronne mieszkanie o wysokich pomieszczeniach, to o wiele efektywniej wykorzystasz tę przestrzeń i stworzysz niebanalny klimat wnętrz w stylu retro. Ale nawet posiadając niewielki metraż, można wstawić w niego meble retro. Masywne, tapicerowane fotele, stojące niegdyś prawie w każdym domu, można ustawić w pokoju dziennym, najlepiej pod oknem, w miejscu zachęcającym do relaksu. Jednym z najpopularniejszych mebli retro, jaki w prawie niezmienionej formie zachował się do dzisiaj, jest meblościanka. Kiedyś marzenie każdego posiadacza własnego M, później stała się reliktem minionej, PRL-owskiej epoki. Dziś znowu wraca do łask. Bez trudu można kupić ją w sklepach meblarskich. To mebel idealny do małych i dużych mieszkań.

Meble retro, czyli magia niebanalnych wnętrz

 

Styl retro świetnie sprawdzi się w kuchni. Stary, rozkładany stół z politurowanym blatem, będzie odpowiedni, zarówno jako stolik śniadaniowy, przy którym wszyscy domownicy będą co rano popijać swoją kawę, jak i stół, który pomieści całą rodzinę np.: w święta. Tapicerowane krzesła dopełnią całości aranżacji. Najczęściej retro meble wykorzystywane są jako wyposażenie salonów i sypialni. Stare, pojemne szafy, pomieszczą każdą sztukę Twojej garderoby. Przerobione kredensy, z powodzeniem mogą zastępować nowoczesne regały, a sekretarzyk pełnić rolę biurka w gabinecie. Poduszki, wykonane z grubej tkaniny, rzucone na prostą ławę, obok której swoje miejsce znajdzie gazetownik z epoki, stworzą miejsce, w którym każdy z domowników chętnie odda się odpoczynkowi. Również w sypialni meble retro będą doskonale pasowały. Masywne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, zapewni komfortowy sen, a toaletka z lustrem pomieści wiele kosmetyków.

Styl retro kiedyś zapomniany, dziś przeżywa swój renesans. Meble retro z duszą, kryjące w sobie historię minionych lat, odnalazły swoje miejsce w nowoczesnej rzeczywistości XXI wieku. Urzeczywistniają tęsknotę każdego za tym, co minęło, w prosty sposób przywołując PRL-owski klimat. Ich urok polega właśnie na tym, że z upływem czasu nabierają coraz więcej niebanalnego uroku, który można wraz z nimi wnieść do domowego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *