Styl Eco, meble z naturalnych materiałów

Opublikowano Dodaj komentarz

Ekologiczne jedzenie, ubranie i lifestyle, to już nie fanaberie grupki ludzi z pokolenia Z. Styl Eco meble z naturalnych materiałówto ogólnoświatowy trend, który swoim wpływem objął również aranżację wnętrz.

Jasne kolory, naturalne materiały, proste meble, to podstawy stylu eco. Wystrój wnętrz ma wprowadzać domowników w atmosferę harmonii i spokoju. Stonowana paletę barw i minimalistyczny wystrój, podkreślać mają proekologiczny wymiar tych pomieszczeń. W domu urządzonym w stylu eco, kluczową rolę odgrywać będą meble stworzone z naturalnych materiałów. Dobrym przykładem mogą być meble wykonane z bambusa, który są eco alternatywą dla mebli z drewna. Jako materiał do produkcji mebli, charakteryzuje się połączeniem lekkości i wytrzymałości, co sprawia, że coraz częściej wykorzystywany jest w produkcji tych wyrobów. Bambusowy stolik, oprócz niepowtarzalnego uroku, jest również trwały. Zamiast masywnego biurka, wstaw do gabinetu biurko wykonane z bambusa. Jest tak samo funkcjonalne, ale swoją estetyką wprowadzi do wnętrza element lekkości.

Styl Eco, meble z naturalnych materiałów – modny trend

Wnętrza urządzone w stylu eco wyróżniają się swoją naturalnością. Wokół bambusowego stołu pomieści się cała rodzina a mebel ten nie przytłoczy swą masywną formą całego pomieszczenia. Do tego rodzaju produktów, jak eco meble z naturalnych materiałów, zaliczyć można również meble wykonane z rattanu. Ten pochodzący z Azji materiał, charakteryzuje się niezwykłą giętkością i jest zdecydowanie bardziej trwały od naszej rodzimej wikliny. Rattanowe meble, do tej pory tak chętnie wykorzystywane jak meble ogrodowe, coraz częściej pojawiają się w domowych wnętrzach. Rattanowe meble są w 100% ekologiczne, lekkie, a jednocześnie ich konserwacja jest nieskomplikowana. Rattanowe fotele, krzesła i stoliki pasują głównie do wnętrz w stylu kolonialnym czy marynistycznym. Fotele i kanapy z tego materiału, przykryte puszystymi kocami czy futrzanymi narzutami, nabierają wyjątkowego uroku.

Styl Eco – poczuj bliskość natury

Kolejnym ekologicznym materiałem, wykorzystywanym do produkcji mebli, jest trawa morska. W sklepach dostępne są całe komplety mebli, wykonane z tego surowca. Fotele, stoliki, kanapy zrobione z trawy morskiej są wytrzymałe i lekkie. Mogą być funkcjonalnym dodatkiem naturalnie urządzonych wnętrz. W sezonie letnim postawione w ogrodzie, z powodzeniem zastąpią rattanowe meble, zaś w zimie będą oryginalnym elementem wystroju sypialni lub pokoju dziecięcego. Dużą zaletą tych wyrobów, która również zachęca do używania mebli wykonanych z materiałów naturalnych, jest ich atrakcyjna cena. Oprócz kwestii finansowej ważną rolę odgrywa także pielęgnacja mebli w stylu eco, która w większości przypadków ogranicza się do regularnego czyszczenia przy użyciu wilgotnej szmatki. Meble w stylu eco są lekkie i funkcjonalne oraz biodegradowalne, co nie jest bez znaczenia.

Styl Eco, meble z naturalnych materiałów – zyskują coraz większość popularność. Meble te równie dobrze sprawdzają się na zewnątrz, jak i w domowych wnętrzach. Ich praktyczna funkcjonalność, w połączeniu z niebanalną estetyką zjednuje im coraz większą rzeszę wielbicieli. To propozycja dla wszystkich, którym dobro środowiska leży na sercu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *