Koszyk

Styl Eco, meble z naturalnych materiałów

Ekologiczne jedzenie, ubranie i lifestyle, to już nie fanaberie grupki ludzi z pokolenia Z. Styl Eco meble z naturalnych materiałówto ogólnoświatowy trend, który swoim wpływem objął również aranżację wnętrz.

Jasne kolory, naturalne materiały, proste meble, to podstawy stylu eco. Wystrój wnętrz ma wprowadzać domowników w atmosferę harmonii i spokoju. Stonowana paletę barw i minimalistyczny wystrój, podkreślać mają proekologiczny wymiar tych pomieszczeń. W domu urządzonym w stylu eco, kluczową rolę odgrywać będą meble stworzone z naturalnych materiałów. Dobrym przykładem mogą być meble wykonane z bambusa, który są eco alternatywą dla mebli z drewna. Jako materiał do produkcji mebli, charakteryzuje się połączeniem lekkości i wytrzymałości, co sprawia, że coraz częściej wykorzystywany jest w produkcji tych wyrobów. Bambusowy stolik, oprócz niepowtarzalnego uroku, jest również trwały. Zamiast masywnego biurka, wstaw do gabinetu biurko wykonane z bambusa. Jest tak samo funkcjonalne, ale swoją estetyką wprowadzi do wnętrza element lekkości.

Styl Eco, meble z naturalnych materiałów – modny trend

Wnętrza urządzone w stylu eco wyróżniają się swoją naturalnością. Wokół bambusowego stołu pomieści się cała rodzina a mebel ten nie przytłoczy swą masywną formą całego pomieszczenia. Do tego rodzaju produktów, jak eco meble z naturalnych materiałów, zaliczyć można również meble wykonane z rattanu. Ten pochodzący z Azji materiał, charakteryzuje się niezwykłą giętkością i jest zdecydowanie bardziej trwały od naszej rodzimej wikliny. Rattanowe meble, do tej pory tak chętnie wykorzystywane jak meble ogrodowe, coraz częściej pojawiają się w domowych wnętrzach. Rattanowe meble są w 100% ekologiczne, lekkie, a jednocześnie ich konserwacja jest nieskomplikowana. Rattanowe fotele, krzesła i stoliki pasują głównie do wnętrz w stylu kolonialnym czy marynistycznym. Fotele i kanapy z tego materiału, przykryte puszystymi kocami czy futrzanymi narzutami, nabierają wyjątkowego uroku.

Styl Eco – poczuj bliskość natury

Kolejnym ekologicznym materiałem, wykorzystywanym do produkcji mebli, jest trawa morska. W sklepach dostępne są całe komplety mebli, wykonane z tego surowca. Fotele, stoliki, kanapy zrobione z trawy morskiej są wytrzymałe i lekkie. Mogą być funkcjonalnym dodatkiem naturalnie urządzonych wnętrz. W sezonie letnim postawione w ogrodzie, z powodzeniem zastąpią rattanowe meble, zaś w zimie będą oryginalnym elementem wystroju sypialni lub pokoju dziecięcego. Dużą zaletą tych wyrobów, która również zachęca do używania mebli wykonanych z materiałów naturalnych, jest ich atrakcyjna cena. Oprócz kwestii finansowej ważną rolę odgrywa także pielęgnacja mebli w stylu eco, która w większości przypadków ogranicza się do regularnego czyszczenia przy użyciu wilgotnej szmatki. Meble w stylu eco są lekkie i funkcjonalne oraz biodegradowalne, co nie jest bez znaczenia.

Styl Eco, meble z naturalnych materiałów – zyskują coraz większość popularność. Meble te równie dobrze sprawdzają się na zewnątrz, jak i w domowych wnętrzach. Ich praktyczna funkcjonalność, w połączeniu z niebanalną estetyką zjednuje im coraz większą rzeszę wielbicieli. To propozycja dla wszystkich, którym dobro środowiska leży na sercu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *