Koszyk

Meble celowo postarzane ” Shabby chic”, do czego pasuje

Jeśli Twoje pomieszczenia urządzone są w stylu rustykalnym, a Ty czujesz, że nadszedł czas na zmianę aranżacji, to wykorzystaj meble celowo postarzane – do czego pasują takie meble dowiesz się z tego artykułu.

Meble celowo postarzane wracają na salony w nowoczesnym wydaniu. Drewniane meble, bielone i patynowane nadają każdemu pomieszczeniu oryginalny wygląd. Nawiązują do tradycji i rodzinnej atmosfery, a zestawione z bardziej nowoczesnymi meblami, tworzą ciekawe połączenie stylu i form. Shabby chic, bo o nim mowa, to aranżacje adekwatne do tych ze starych, wiejskich domów w Anglii i we Francji, w których przedmioty z przeszłości współistniały z tymi współczesnymi. Trend ten zdobywa coraz większą popularność i coraz więcej sklepów meblarskich oferuje meble wykonane w tym stylu. W takim designie dobrze odnajdują się meble celowo postarzane. Jeśli cenisz sobie nietuzinkowy wygląd produktów, to przy użyciu ogólnodostępnych środków możesz samodzielnie stworzyć taki rodzaj mebli.

Meble celowo postarzane – do czego pasują i jak są wykonywane?

Najpopularniejszym sposobem na postarzanie mebli jest ich patynowanie. To proces, w którym nakładanie kolejnych warstw specjalnych preparatów, sprawia, że drewniane meble nabierają ciemniejszej barwy. Możesz wzmocnić ten efekt, jeśli przed nałożeniem preparatu, poddasz meble szczotkowaniu z użyciem specjalnej, metalowej szczotki. Kolejną popularną metodą sztucznego postarzania mebli jest ich przecieranie. W efekcie tego działania drewniane meble wyglądają tak, jakby schodziła z nich farba. We współczesnych wnętrzach ciekawie wyglądać będą również meble specjalnie bielone, czyli malowane specjalnie rozcieńczoną białą, akrylową farbą. Tak wykonana na przykład komoda, ustawiona w sypialni, będzie ciekawym dodatkiem wnętrza w stylu rustykalnym lub marynistycznym.

Meble stare na niby – do jakiego stylu wnętrz?

Drewniane, postarzane meble, sprawdzą się w romantycznych aranżacjach. Kolorystyka stylu shabby chic, to spłowiałe odcienie szarości i błękity, delikatne zielenie oraz pudrowe róże i fiolety, które przełamują czystość bieli. Meble w tej stylistyce, z łatwością znajdziesz w sieciowych sklepach meblarskich. Styl ten w kreatywny sposób wykorzystuje celowo postarzane meble. Bielone lub patynowane komody, stoliki w zestawieniu z nowszymi meblami, tworzą ciekawą kompozycję, nadającą pomieszczeniom niebanalnego charakteru. Przecierane i bielone krzesła będą dobrze prezentować się w rustykalnej kuchni. Postawione przy stole w salonie w stylu skandynawskim, doskonale uzupełnią to pomieszczenie. Postarzany kredens pomieści wszystkie talerze, a przy tym może stać się punktem, na którym będzie się koncentrować wzrok gości.

Meble celowo postarzane, z łatwością wpisują się w coraz bardziej popularny trend mebli wykonanych metodą hand made. Nawiązują do tradycji, sięgają do korzeni. Wyrażają tęsknotę za dawnymi czasami, są meblami „z duszą”, tworzącymi przyjazne i bezpieczne miejsce, w którym każdy czuje się zrelaksowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *